Nazywam się Marcin Wrona.
Jestem rodowitym łowiczaninem.
Zamiłowanie do nauk biologicznych zaszczepiła mi wychowawczyni i jednocześnie nauczycielka biologii w liceum. Ukończyłem z wyróżnieniem I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie.
Swoją przygodę z ginekologią i położnictwem rozpocząłem w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie otworzyłem specjalizację z tej dziedziny, którą następnie kontynuowałem pod kierownictwem konsultanta krajowego prof. Krzysztofa Czajkowskiego w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. To tutaj pracuję do dziś.
Po uzyskaniu tytułu specjalisty położnictwa i ginekologii obroniłem pracę doktorską z zakresu śródporodowego monitorowania kardiotokograficznego płodów z wadami serca pod nadzorem Prof. Joanny Szymkiewicz-Dangel.
W zakresie moich szerokich zainteresowań od zawsze pozostawała endokrynologia, co zaowocowało ukończeniem specjalizacji z endokrynologii z wynikiem bardzo dobrym pod kierownictwem Prof. Romana Smolarczyka.
Interesują mnie różne gałęzie położnictwa, ginekologii, endokrynologii, endokrynologii ginekologicznej, perinatologii, andrologii, diagnostyki ultrasonograficznej. Posiadam certyfikaty USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i Fetal Medicine Foundation, certyfikat kolposkopii Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy. W 2018 roku uzyskałem certyfikat andrologii Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.
Od 2014 roku pracuję w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jednym z nielicznych i czołowych oddziałów w Polsce, zajmującym się kompleksową opieką nad kobietami z chorobami endokrynologicznymi, zaburzeniami miesiączkowania, zespołami androgennymi, niepłodnością.
Od wielu lat jestem również nauczycielem akademickim, prowadzę zajęcia i wykłady z zakresu ginekologii oraz endokrynologii ginekologicznej dla studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM, jak również dla lekarzy w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
Jestem współautorem i autorem wielu publikacji naukowych w piśmiennictwie fachowym oraz członkiem licznych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.
W praktyce zawodowej zajmuje się prowadzeniem ciąży fizjologicznej i ciąży wysokiego ryzyka, diagnostyką prenatalną, diagnostyką i leczeniem poronień nawykowych, niepłodności, w tym niepłodnością męskiej, andrologią, zaburzeniami endokrynologicznymi, zaburzeniami miesiączkowania, zespołami androgennymi, antykoncepcją i terapią hormonalną.